Що Таке Декоративна Штукатурка

Ті, хто підписаний на мене на фейсбуці, цей текст уже бачили. Справа в тому, що я в рамках співпраці з travelblog.lv можу дублювати в ЖЖ свої статті звідти не раніше, ніж через добу. Але для друзів, які мають акаунти тільки в ЖЖ, буду намагатися тут давати тексти і фото повністю.

Всі мої подорожі починалися з латвійських середньовічних замків, тому логічно було б і тут почати саме з них. Колись на території Латвії, тоді ще частині середньовічної Лівонії, височіло понад півтори сотні кам'яних замків, що належать Лівонському ордену, ризького архієпископа, підлеглих йому єпископів, Домський капітулу або їх васалам. Історія місцевих замків відраховується з середини XII століття, але найбільшу кількість було побудовано вже в XIV столітті. Однак численні війни як в середні віки, так і в новітні часи, призвели до того, що до наших часів дійшли далеко не всі з середньовічних твердинь. Розповім про п'ять найбільш цікавих з них. Історичні екскурси краще зробити окремо, а поки кілька слів про кожен із замків.

1. Замок магістра Лівонського ордену Венден в Цесисе

Ливонские замки не відрізняються витонченістю феодальних замків Європи, їх функція інша - бути суворою військовою твердинею. Лівонієй право не королі і герцоги, це був унікальний випадок в історії - військово-релігійна конфедерація держав Лівонського ордену і Ризького архієпископства, що зберігалася протягом майже 400 років. Орден і архієпископ постійно ворогували один з одним, і глава Лівонського ордену в залежності від політичної ситуації перебував то в своєму замку в Ризі, то в Цесисе.

Замок свого часу облягав російський цар Іван Грозний і битва при Вендене була однією з ключових під час Лівонської війни. Саме розгром під Цесіс зірвав спроби приєднати Прибалтику до держави Московському. Серед власників замку були державний канцлер Швеції Аксель Уксеншерна, Ернст Бірон, граф Бестужев-Рюмін. Руїни замку Венден, як раніше називався Цесіс - в наші дні одні з найбільш збережених в своєму середньовічному вигляді і найбільш мальовничі з усіх латвійських. Частина укріплень форбурга згодом була перебудована в т.зв. Новий замок - резиденцію графів Сіверс. Нині тут музей.

А по руїнах Старого замку можна полазити з каскою на голові і майже автентичним ліхтарем в руці. Середньовічне ядро замку являє собою чотири корпуси навколо внутрішнього двору і вежами на кутах - такий тип замків іменується орденськими Кастеллі і характерний як для будівель Лівонського ордену так і Тевтонського ордена в колишній Східній Пруссії.

Похожие страницы