Як вибрати фарбу для стін: 7 правильних кроків

Подумайте заздалегідь, які кольори вам подобаються і які дратують, не шкодуйте грошей на пробники фарб і засновуйте колірну гамму квартири на нейтральних тонах, - радить дизайнер Даша Ухлінова. Набагато легше вибрати колір стін, який буде підходити до вашої меблів і декору, ніж навпаки.

Вирізуйте з журналів картинки, які вам подобаються, роздрукуйте зображення з інтернету. Зробіть для кожної кімнати окрему «дошку» і почніть «прикріплювати» картинки. Як тільки їх стане хоча б по 5-6, ви вже зможете відчути загальний стиль і колір, який вам підходить.

Не потрібно уникати яскравих і насичених кольорів, але для початку просто визначитеся, де і на чому ви хочете зробити у вашій кімнаті акцент. Якщо ваша відповідь - стіни, то все інше в кімнаті має бути нейтральним. Саме тому, наприклад, сміливі кольору у ванній можуть працювати так добре, тому що все інше у ванній вже нейтральне (біле). Якщо вам важко зрозуміти, які кольори вам подобаються і в яких вам буде комфортно, йдіть від зворотного - визначте, які кольори вам точно не подобаються, потім - які можливо не подобаються і так далі.

Купіть пробники кількох кольорів / відтінків і пофарбуйте досить велику площу на різних стінах. Так ви можете побачити, як цей колір поводиться в залежності від того, як на нього падає світло. Якщо боїтеся фарбувати відразу на стінах - виріжте невеликі шматки (мінімум формат А3), наприклад, з гіпсокартону і пофарбуйте їх. Спробуйте використовувати в одному приміщенні різні відтінки одного кольору. Викрасьте акценти на один або кілька тонів світліше або темніше основного кольору. Це додасть глибини простору.

Колір потрібно перевіряти не тільки на стіні, але і уявляти собі, як він буде себе вести в поєднанні з меблями, яка буде стояти в кімнаті, і з тканинами - наприклад, шторами.

Будь-блиск в фарбі акцентуватиме недоліки, так що якщо ви намагаєтеся щось замаскувати, використовуйте максимально матову базу фарби. Ось деякі загальні рекомендації для різних варіантів обробки:

Це не означає, що потрібно фарбувати весь будинок в один і той же колір, але приміщення, які проглядаються одне з іншого, повинні гармоніювати за кольором. Якщо не знаєте, як поєднувати кольори, використовуйте найпростішу комбінацію - поєднання одного і того ж кольору різних відтінків. Наприклад, якщо передпокій зробити трохи темніше, а вітальню, в яку проходиш, трохи світліше, то вітальня автоматично буде візуально здаватися більше і просторіше.

Похожие страницы