Двоповерхове ліжко: для дітей - радість, для батьків - економія

двоповерхове ліжко

Якщо у вас велика сім'я або в квартирі не вистачає місця, то двох'ярусне ліжко стане відмінним рішенням питання з місцем для сну. До того ж таке ліжко - місце не тільки для відпочинку, але і для ігор, це - оригінальне дизайнерське рішення. Ми знаємо, наскільки складно буває зробити правильний вибір, тому зібрали в одній статті найцінніші поради і рекомендації про те, як купити кращу двоярусну ліжко.

Переваги покупки двох'ярусної ліжка

Мабуть, одне з найголовніших переваг двох'ярусної ліжка - це суттєва економія місця. Всупереч поширеній думці, таке ліжко купують на сторінці eco-mebli.net/g10663005-lzhka-dvopoverhov не тільки тоді, коли в родині двоє дітей. Хоча, безумовно, в маленькій дитячій кімнаті, а тим більше в однокімнатній квартирі двох'ярусна ліжко - практично єдине рішення для сім'ї з двома дітьми. Однак, навіть якщо дитина один, а місця мало, ліжко з двох поверхів теж доведеться до речі: тільки на першому поверсі можна організувати не спальне, а, наприклад, робоче місце, де можна робити уроки, поставити диван для відпочинку або створити ігрову зону, відокремивши її шторами.

Для батьків покупка двох'ярусного ліжка - це ще й економія коштів: ви купуєте два в одному. Але і для дітей такі ліжка цікаві, приносять радість і задоволення: багатьом подобається спати саме на другому поверсі!Нерідко ліжко стає місцем для цікавих ігор - внизу можна організувати «будиночок», а нагорі - «дах».

Варто знати!
Психологи стверджують, що двох'ярусна ліжко підходить дітям, чия різниця у віці не більше чотирьох років. Причому неважливо - різностатеві Чи є у вас діти чи ні.Крім зручності, спільне перебування на загальній площі вчить дітей домовлятися, шукати компроміси.

варіанти виконання

Найпростіший, класичний варіант двох'ярусної ліжка - це два спальних місця, розташованих одне над іншим. Однак сучасні виробники пропонують набагато більше цікавих, оригінальних і функціональних рішень.

Вище ми вже згадали, що двох'ярусна ліжко може бути розрахована не тільки на двох дітей, але і на одну дитину: в цьому випадку на першому «поверсі» розміщується диван, ігрова зона, робоче місце або спортивний куточок.Функціональний і зручний і той варіант, при якому перший ярус відведено для шафи, комода, гардероба, словом, для зберігання речей.

Якщо в одній кімнаті доводиться жити разом і дитині, і батькам, тоді на першому поверсі може бути розміщено спальне місце для мами і тата (наприклад, диван, що розкладається).Ще одна ідея для батьків і дитини - це коли нагорі розташовується повноцінна двоспальне ліжко, а внизу - дитяча.Такий варіант безпечніше для дітей - особливо тих, хто ще занадто малий для верхнього ярусу або боїться висоти.

Однак і двоярусні ліжка для двох дітей мають кілька варіантів виконання.Так, наприклад, спальні місця можуть розміщуватися:

  • Перпендикулярно (хрест на хрест).На вільному просторі під верхнім спальним місцем можна поставити столик, тумбу або зробити там невелика шафа.
  • Один над одним, але верхнє ліжко зрушена ліворуч або праворуч.Теж зручний варіант, оскільки, знову ж таки, звільняється невеликий простір під верхнім ярусом, де також можна організувати шафу або робоче місце.
  • Один над одним, але без сходів: в цьому випадку нижній ярус висувається з-під верхнього.Після сну ліжко легко засувається, звільняючи простір кімнати.

Для підлітків виробники пропонують ще одну цікаву ідею: диван, що трансформується в двоярусну ліжко.

Крім того, сходи, що з'єднує два яруси, може бути як стаціонарною, так і висувною або у вигляді ящиків для зберігання речей.Ідей і варіантів безліч - вибирайте те, що підійде саме вашій родині і задовольнить ваші потреби та побажання.

діти
Порада
Який би варіант ви не вибрали, враховуйте думку дитини (або дітей, якщо їх двоє), а також їх вік і стать.Хтось із дітей буде в захваті від сну на другому поверсі, іншому ж може бути некомфортно через страх висоти.

Як вибрати двоярусну ліжко: найкраще - дітям

Вибір двох'ярусного ліжка - справа відповідальна.Адже уві сні ми проводимо майже третину життя, а для дітей особливо хочеться створити максимально комфортні та безпечні умови.Якою ж має бути ідеальна двох'ярусна ліжко?

Безпека

Двох'ярусне дитяче ліжко передбачає дуже суворі вимоги безпеки, адже падіння з верхнього «поверху» загрожує серйозними наслідками.Така ліжко повинна бути максимально стійкою і міцною, відповідати ГОСТу (зокрема, вимогам ГОСТ Р 50053-92 / ГОСТ 30210-94 / ГОСТ 28777-90) і мати в обов'язковому порядку сертифікат відповідності ТР ТЗ про меблевої продукції, а також гігієнічні сертифікати.

Звертайте увагу на:

  • Якість збірки.Кріплення та комплектуючі повинні бути надійними.Можете спробувати потрясти / покачати ліжко в магазині, щоб переконатися в її стійкості і перевірити, чи не порушується геометрія конструкції.При цьому біля ліжка не повинно бути ніяких шорсткостей, гострих кутів, що виступають болтів.
  • Бортики верхнього ярусу- важлива як їх міцність, так і висота, адже саме вони захищають від падіння.Стандартні рекомендації - не менше 30 см. Однак врахуйте також і товщину матраца!Найчастіше він краде простір, і відстань до країв бортів зменшується, що збільшує ризик падіння.
  • Матеріали.У технічному регламенті прописано, що при використанні меблів не повинні виділятися хімічні речовини, що роблять негативний вплив на здоров'я.Ідеальний варіант -натуральна матеріали (наприклад, дерево), які покриваються гіпоалергенними, екологічними просоченнями.
  • Сходи.Чи не хитається вона, не ковзає чи?В ідеалі сходи повинна починатися від підлоги, а проміжки між ступенями повинні бути не занадто вузькими, щоб там не могли застрягти рука або нога дитини, але і не дуже широкими, щоб малюк не провалився.При цьому стопа дитини повинна міститися повністю на сходинку.Бажано, щоб біля сходів були перила - краще віддавати перевагу моделям, де вони є.

зручність конструкції

На зручність двох'ярусної ліжка впливає безліч факторів.Так, наприклад, відстань між верхнім і нижнім ярусом повинно бути таким, щоб там зручно міг сидіти доросла людина.Тобто мінімум 75 см, а краще 90 см і більше.Тоді сидить внизу дитині або батькам не доведеться нахилятися або битися головою об верхню стінку.

Крім того, перевірте, чи зручно вам буде застеляти ліжко на верхньому ярусі?Чи легко забиратися по сходах?Чи потрібно при цьому наступати на нижню полицю?Якщо так, то такий варіант менш зручний, оскільки можна випадково зачепити того, хто спить внизу.

Безумовно, повинні бути зручними і самі спальні місця.Розміри їх залежать від віку дітей.Хлопцям від трьох до шести років підійдуть ліжка 60 на 120 см або 70 на 140 см. При цьому відстань від підлоги нижнього ярусу має бути не менше 30 см, а верхнього огородження - від 95 см.

функціональність

Зручніше, коли ліжко призначена не тільки для сну, але і має додаткові модулі у вигляді ящиків для зберігання, шафок, столиків.Найбільш функціональним є варіант, коли ліжко можна трансформувати (наприклад, днем внизу диван або місце для навчання, а вночі - спальне місце).

Дизайн

Звичайно, двох'ярусна ліжко, як і будь-які меблі, повинна добре вписуватися в інтер'єр.Якщо у вас всього одна кімната, де сплять і діти, і батьки, то, можливо, варто вибрати нейтральний дизайн, відповідний загальній обстановці.Якщо вся кімната виконана в стриманих тонах, то яскрава пляма у вигляді ліжка може вибиватися.

Однак якщо ліжко буде розташована в окремій дитячій, то тут можна дати волю фантазії.Стандартно для хлопчиків вибирають сині, сірі, холодні відтінки, а для дівчаток - пастельні, тепліші.Але можливо, ваші хлопці люблять якийсь певний колір, і тоді варто обов'язково врахувати їхню думку.

Виробники пропонують і зовсім унікальні, цікаві та незвичайні дизайни двоярусних ліжок для дитячих: наприклад, ліжко у вигляді цілого будиночка або двоповерхового автобуса.З таким оформленням питання зі сном буде вирішене легко - вам не доведеться більше витрачати години на укладання дітей!

Виробник

Вибирайте того, хто вже не один рік працює на ринку меблів і в ідеалі спеціалізується саме на дитячому.Звичайно, він повинен мати всі необхідні сертифікати.Всупереч поширеній помилці, висока якість надають не тільки європейські бренди, а й російські компанії, які спираються у своїй роботі на міжнародні стандарти.

вартість

Ціна на двоярусні ліжка залежить і від популярності виробника, і від використовуваних матеріалів, і від застосовуваних технологій.Цікавий дизайн, особливий декор, складність конструкції також підвищують вартість.Часто вартість збільшують посередники - магазини, інтернет-майданчики.Якщо ви купуєте ліжко безпосередньо у виробника, то можете істотно заощадити.

В середньому, сама бюджетна класична модель коштує в районі 10 тисяч рублів (наприклад, ліжко «Малюк» від «Антон Меблі»).Потрібно відзначити, що продукція економ-класу проводиться в основному не з масиву дерева, а з ЛДСП.Такі вироби не рекомендують для дітей молодше 6 років.

Ліжко «Соната Kids» від «Орматек» з більш цікавим і стильним дизайном - буде коштувати вже трохи більше 20 тисяч рублів.Не можна не згадати і ліжечка від меблевого гіганта IKEA, які відносяться до середнього цінового діапазону (до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).Вони виконані з дерева, міцні і лаконічні по дизайну.Ідеальний варіант для дитячої в скандинавському стилі, втім, як і стримані по стилю ліжечка EllipseFurniture (близько 65 тисяч рублів).Останні виконані з міцного деревного масиву і відрізняються високою якістю.

Ціна на люксові моделі, причому не завжди складні по дизайну (наприклад, Caramelbaby Raggio), починається від 140 тисяч рублів.

На ринку сьогодні представлена величезна кількість варіантів на будь-який смак і гаманець.Однак головне, щоб двох'ярусна ліжко стала не просто модним елементом вашого будинку, але і зручним, функціональним, приємним місцем сну і відпочинку.Подаруйте вашим дітям хороший сон, прекрасний настрій і здоров'я!


Отже, якщо при організації спального місця ви робите вибір на користь двох'ярусної ліжка, зверніть увагу на такі важливі аспекти, як безпека і зручність конструкції, якість і екологічність матеріалу, а також функціональність і дизайн моделі.

Похожие страницы