Декоративна Штукатурка Витрата

Спочатку штукатурні розчини використовували виключно для вирівнювання стін під фарбування або обробку шпалерами.

Декоративна штукатурка з'явилася в той момент, коли людині прийшла в голову думка відмовитися від фінішної обробки і надати штукатурці її декоративні якості - колір і фактуру.

Так з технічної області штукатурка перейшла в сферу високого мистецтва, оскільки остаточний вигляд поверхні став визначатися фантазією майстра.

Дуже зручно те, що обробка стін декоративною штукатуркою не вимагає ретельного вирівнювання поверхні і її шпаклювання «під фарбування».

Об'ємна текстура згладжує дрібні нерівності, істотно спрощуючи роботу. Кольоровий пігмент позбавляє від необхідності виконувати трудомістку операцію фарбування.

Повертаючись до технічної термінології, потрібно сказати, що будь-яка декоративна штукатурка - суміш в'яжучого речовини, барвника, наповнювача і води. Залежно від виду клейкої основи і розміру гранул наповнювача ми отримуємо той чи інший вид декоративної штукатурки.

Для того, щоб розібратися в неймовірній різноманітності декоративних штукатурок і вибрати з них найбільш зручні для самостійного нанесення, розглянемо класифікують ознаки цього матеріалу.

Класифікація декоративних штукатурок

Штукатурку для декоративного оздоблення виробляють у вигляді сухої суміші та готової пасти. Першу потрібно замішувати перед початком роботи і повністю виробляти до моменту схоплювання. Готову пастообразную масу перед використанням заважати не потрібно, а термін її зберігання досягає 2 років.

Залежно від в'язкої основи розрізняють такі основні види декоративної штукатурки :

  • акрилову
  • мінеральну
  • силікатну
  • силіконову

акрилова

Її основою служить акрилова смола - синтетичний полімер. Продається така обробка в готовому вигляді, упакована в пластикове відро. При покупці потрібно обов'язково перевірити термін придатності. Прострочений матеріал купувати не варто, оскільки він втрачає свої склеювальні якості.

Перевагою акрилової штукатурки є висока еластичність і здатність міцно зчіплюватися з мінеральними матеріалами. Завдяки цьому акрилові склади без тріщин витримують невелике деформування основи.

Акрилова штукатурка рекомендована до використання у вологих приміщеннях, оскільки володіє низьким водопоглинанням.

Головний недолік - легкість займання. Тому її не слід використовувати для обробки поверхонь з деревини.

Акрилові штукатурки зазвичай використовуються для внутрішньої обробки. Вони прості в нанесенні і легко піддаються структуруванню.

Похожие страницы