Шпалери або Фарба

Розглянемо плюси і мінуси фарбування стін або використання шпалер.

фото www.nastol.com.ua

Стіни - це своєрідна «оболонка» інтер'єру. Від їх декору залежить багато чого: і колірної «клімат» в квартирі, і її стиль, і навіть відчуття затишку або незатишку. Якщо стіни оброблені невдало, ніяка, навіть найкраща, меблі не виправить становища. Тому дуже багато залежить від правильного вибору матеріалів для оздоблення стін.

Зараз у продажу матеріалів для оздоблення стін - безліч, яких тільки немає. Наприклад, стінові панелі, декоративні пасти, штукатурки, плитка і мозаїка, і навіть тканину. Але найпоширенішими матеріалами, є, як і раніше, шпалери і фарба. Ці традиційні матеріали дозволяють домогтися максимум декоративності і отримати ефекти, іноді навіть перевершують ефекти від застосування екзотичних матеріалів.

Для фарбування стін використовується безліч різновидів спеціальних інтер'єрних фарб. Можна сказати, що фарби ці - справжні високі технології. Вони екологічні, «дихають», прекрасно наносяться, приховують чимало вад стін, утворюють вкрай щільне і стійке покриття. З них особливо виділяється група латексних водоемульсійних фарб, які утворюють пружну дихаючу плівку, прекрасно маскує дефекти. Мити таке покриття можна абсолютно вільно. Стіни, пофарбовані такими фарбами, на вигляд мають якісну однорідну поверхню.

Як правило, інтер'єрні фарби матові, мають багатющу палітру кольорів - тисячі відтінків, в яких, безсумнівно, знайдеться колір для будь-якої інтер'єрної ідеї. При фарбуванні стін можна використовувати не одну фарбу, а кілька, змішуючи їх, або експериментуючи з чергуванням кольорів. За допомогою певних технік фарбування, з використанням деяких додаткових матеріалів можна імітувати фреску, робити кракелюри.

Що стосується технології фарбування, тут все стандартно: перед фарбуванням потрібно покрити стіни «Бетоноконтактом», а потім ґрунтовкою, і через кілька днів можна приступати до фарбування. Фарбування здійснюється валиком на великих поверхнях, ну а дрібні деталі фарбуються пензлем. Також для різних спецефектів існують спеціальні валики і пристосування.
Властивості забарвлень таке, що забарвлене приміщення завжди виглядає більше і світліше, ніж насправді. На пофарбованих стінах добре виглядає будь-який, особливо рельєфний декор: ліпнина, молдинги, імітація колон і напівколон. Ну а якщо захочеться змін, на пофарбовану стіну легко ляже будь-яке інше покриття, оскільки стіна вже підготовлена.

Шпалери - це рулонний матеріал з різною основою, на яку нанесено декоративне покриття, і кріпиться до поверхні стін за допомогою клею. Шпалери бувають паперові, фотошпалери, вінілові (гладкі і спінені), текстильні, склошпалери. Паперові шпалери мають найнижчу вартість, високу екологічність, але - не найвищу міцність. Це варіант для тих, хто часто міняє покриття стін.
Вінілові шпалери міцні, чудово миються, не вицвітають на сонці, проте - не «дихають». У цих шпалер перевагою є різноманітність дизайнів, фактур і забарвлень.
Фотошпалери використовуються вибірково, як декор, їх використовують не всі, і не завжди.
А ось склошпалери практично такі ж екологічні, як паперові, і міцні, як вінілові. Але у них є одна особливість - відсутність візерунка, вони йдуть під фарбування.
Найрозкішніші на вигляд - текстильні шпалери, але їх не можна мити. Якщо забруднення помітне, шпалери, на жаль, потрібно замінювати.
Всі шпалери кріпляться на клей, але цей клей строго повинен відповідати саме даному виду шпалер. До шпалер продаються різні бордюри, окремі декоративні елементи типу декоретто, так що дизайн стін можна урізноманітнити за бажанням.

Похожие страницы