​Споживчий кредит проти іпотеки - хто виграє цей бій

Споживчий кредит проти іпотеки - хто виграє цей бій? - відео, відгуки, поради

Для покупки житла часто доводиться використовувати позикові гроші. У більшості випадків, якщо мова йде про кредитування, то люди оформляють іпотеку. І мало хто розглядає альтернативу - класичний споживчий кредит. Зараз будуть розглянуті особливості обох варіантів.

Гарні новини

На тлі політики ЦБ є ймовірність, що ставки по кредитах будуть рости. Все логічно: ЦБ підвищує ключову ставку (а недавно він її знову підвищував), значить, кредит для комерційних банків стали менш доступними. З цієї причини у них з'являється необхідність збільшувати ставки вже для громадян, що оформляють кредит. Тенденція може триває. Якщо рік тому ставка по іпотеці була в районі 10, то сьогодні відзначається зростання. Є велика ймовірність, що 2019 році відсотки по іпотеці підскочать до 11-12%.

Цікаво знати:

Відео: Чи можливо взяти кредит на чужий паспорт в 2021?

Джерело: Чи можливо взяти кредит на чужий паспорт в 2021? - YouTube

Відгуки:

В потрібний момент допомогли вирішити фінансові проблеми, а найголовніше кредит без відсотків, це ж все рівно, що взяти в борг, без всяких переплат. За короткий термін оформили і схвалили заявку. Процвітання вам і побільше хороших вдячних клієнтів. Вибирайте Моя Готівочка (moyagotivochka.com.ua), вони кращі і колись не переплачувати, коли є такі вигідні умови.

Iпотека

Особливості позики:

 • Порівняно низька ставка: є варіанти під 10-11% в рік.
 • Тривалий термін погашення (до 30 років).
 • Можна отримати велику суму в кредит.
 • Позика дається під заставу майна.
 • Обов'язкове страхування застави.
 • Практично завжди потрібен перший внесок.

Отже, іпотека - кредит за покупку житла під заставу майна. У більшості випадків заставою виступає купується житловий об'єкт. Т. е. Позичальник робить перший внесок, отримує від банку гроші і купує квартиру. Вона буде в заставі у банку до моменту, коли позичальник повністю погасить борг перед кредитором.

Відповідно, є ризик втрати квартири в тому випадку, якщо позичальник взагалі не буде гасити борг. При цьому квартира оформляється у власність, в ній можна прописатися самому і прописати членом своєї сім'ї. Нерухомість можна подавати і дарувати, поки вона в заставі.

Основна перевага іпотеки в тому, що термін погашення тривалий, що робить розмір щомісячного платежу посильним для багатьох громадян. В цьому ж і мінус: чим довше термін кредитування, тим вище підсумкова переплата.

Право дострокового погашення є, що важливо. Є можливість в подальшому відразу внести велику суму, щоб знизити навантаження на бюджет. Припустимо, з'явилася друга дитина і право на маткапітал. Просто слід оповістити банк про намір часткового дострокового погашення і через 30 днів внести суму.

Переплата, швидше за все, буде величезною. Наприклад, позичальник бере 3 000 000 рублів на 20 років під 10% з ануїтетною схемою погашення. В даному випадку віддати доведеться за все протягом 6 948 156 р. При цьому розмір щомісячного платежу складе майже 29 т. Р.

Резюме: такий вид кредиту підійде для громадян з малим і середнім доходом. На пару десятків років люди потрапляють в капкан банку. Якщо все ж у перспективі не вдасться гасити позику, то банк може продати нерухомість, щоб використовувати гроші для погашення заборгованості. І проблема в тому, що кредитор, швидше за все, для швидкого продажу сильно занизить вартість житла.

Також варто сказати, що це буває рідко, т. Е. Забирати квартиру банк буде виключно в крайньому випадку.

Споживчий кредит

Особливості позики:

 • Розмір споживчого позики менше, ніж при іпотеці.
 • Невеликий термін погашення: зазвичай не більше 5 років.
 • Ставка вище, ніж за іпотечним кредитом.
 • Складно отримати велику суму.
 • Перший внесок не потрібен.

Виходить, що переплата буде менше. Наприклад, позичальник бере 3 000 000 рублів на 5 років під 15%. За 5 років разом з відсотками віддати потрібно буде 4 282 187 р., Що помітно менше, ніж при іпотеці. Щомісячний платіж складе 71 т. Р., Що помітно більше, ніж при іпотечному кредитуванні.

Важливо: такі великі суми банки дають далеко не всім, тому потрібно мати високий дохід. У більшості випадків банки не видають позику, якщо заявник відмовляється від комплексного страхування. А це додаткові витрати.

У будь-якому випадку ясно, що в фінансовому плані споживчий кредит вигідніше, так як підсумкова переплата буде в рази менше. Інший плюс в тому, що термін кредитування невеликий, т. Е. Менше часу будуть зобов'язання перед банком.

По суті, в даному випадку квартира не буде в заставі у банку. Але втратити її теоретично можна, якщо вирішить суд.

Резюме

Cпоживчий кредит підійде для людей з високим доходом, так як щомісяця доведеться вносити великі платежі.

Якщо немає можливості щомісяця вносити великі суми, але не хочеться багато переплачувати, то можна розглянути варіант з іпотекою, але не оформляти її на тривалий термін. Слід повернутися до прикладу вище, тільки термін погашення буде не 20 років, а 10. У такому випадку підсумкова переплата скоротиться більш ніж в 2 рази. Але і розмір щомісячного платежу збільшиться до 40 т. Р.

Похожие страницы