Регіони України та Житомирська область

ГУЦУЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ (Гуцульщина). Регіон в південно-східній частині Карпатських гір Галичини, Буковини і Закарпаття (басейни верхньої частини Прута, верхній частині Сучави, верхній Бистрицької Надвірнянської і верхньої Тісской долин), населений українськими горянами, званий гуцулів. За винятком восьми населених пунктів в Румунії, Гуцульська область знаходиться в сучасних кордонах України. На південному сході Гуцульський край межує з етнічними румунськими землями; на заході, в районі Бойкос; на півночі, в районі Підкарпатського Підгір'я; і на південному заході, на давно оброблених закарпатських українських землях. Область розташована в самій піднесеній і мальовничій частині українських Карпат. Злегка пологі гори густо населені

Самые интересные и важные события в Житомире и Украине собраны на портале zhytomyrski.info и доступны в любое удобное для Вас время, бесплатно и без регистрации.

Гуцульська область

картина

ЛЕМКО РЕГІОН (Лемківщина). Територія, традиційно населена лемками, утворює етнографічний півострів довжиною 140 км і шириною 25-50 км на території Польщі та Словаччини. Після депортації лемків з північної частини в 1946 році лемкос залишався тільки в південній частині, на північний захід від Карпатських гір, відомої як Префовскій край в Словаччині. Лемківська область займає найнижчу частину українських Карпат - більшу частину Нижнього Бескиду, західну частину Середнього Бескиду і східну околицю Західного Бескиду. Ландшафт типовий для гірської місцевості середньої висоти, з гребенями, що досягають 1000 м, а іноді і 1300 м. Лише невеликі частини південного Низького Бескиду і північній Сіанской області мають низькогірний ландшафт.

Лемківська область

Підготовка, редагування і показ записів IEU, присвячених регіону Карпати, стали можливими завдяки щедрому пожертви TEOFIL SUDOMLAK з Renown Park, SA, Австралія.

На початок III. ПРИРОДНІ СКАРБИ УКРАЇНСЬКИХ ГІРНИЧИХ КАРПАТ

Українські Карпати являють собою один з найважливіших і унікальних екорегіонов в Європі. Всесвітній фонд дикої природи (WWF) визнав Карпати природним надбанням світового значення і включив його до свого списку «Глобальні 200» найбільш значущих екосистем на нашій планеті. Багата і унікальна флора і фауна регіону зберігається в мережі національних парків і природних заповідників, створених з конкретною метою захисту біологічного та ландшафтного різноманіття українських Карпат. Оскільки дві третини території України знаходяться в степовій і лісостеповій зонах, для яких характерні рівнинні ландшафти і степова флора і фауна, Карпати мають особливе значення для України і вважаються частиною національної спадщини. У той час як охоронювані території займають близько 4 відсотків всієї території України, в українських Карпатах вони займають 8 відсотків, а в Закарпатській області - понад 13 відсотків. Дізнайтеся більше про природні скарби українських Карпат

Похожие страницы