Декоративна Штукатурка на Гіпсокартон

штукатуркаОбшивка стін листами гіпсокартону вважається найбільш популярним і доступним варіантом підготовки поверхонь під оздоблювальні роботи, що дозволяє усунути їх кривизну і заховати значні нерівності. Однак перед тим як обштукатурити гіпсокартон, потрібна додаткова обробка стиків примикають один до одного листів сухої штукатурки, приховування слідів монтажу, що проявляються у вигляді пестреющих саморізів, а також закладення незначних вм'ятин і сколів.

Деякі поради перед початком робіт

Ще при виборі основи під декоративну штукатурку, варто уникати закупівлі дешевого гіпсокартону. Орієнтуватися слід на більш дорогі вологостійкі листи, що мають спеціальне маркування. Це позбавить від можливих проблем при грунтовці, шпаклювання, фарбування і оштукатурюванні матеріалу. До речі, обробляти поверхні такого гіпсокартону рекомендується грунтовки розчином глибокого проникнення.

Підготовчі роботиПри закупівлі варто звернути увагу і на форму кромки листів, які повинні мати скіс. Справа в тому, що найкраще зчеплення шпаклівки при армуванні шва забезпечується якомога більшої його площею, на яку наноситься суміш. Крім того, вирівнювання подібних стиків здійснюється набагато простіше. Відсутність на ГКЛ заводський кромки доведеться компенсувати самостійної доопрацюванням, зрізуючи прямий кут кромки під кутом 45 градусів.

Невеликі вибоїни і вм'ятини, що неминуче з'являються на аркушах при транспортуванні, також потребують коригування. Але ні в якому разі не допускається виправляти грубі помилки монтажу нанесенням товстого шару шпаклівки. Згодом, нанесений пласт під власною вагою почне деформуватися і відшаровуватися. формування кутівТому явні нерівності краще буде усунути відразу, ще до використання шпаклювального складу, замінивши неправильно змонтовану на каркасі обшивку.

Підготовчі роботи

Перед тим, як обштукатурити гіпсокартон, потрібно ретельна його підготовка, так як будь-який горбок або вм'ятина будуть дуже помітні на рівній поверхні, яку не сховає ніяка фарба, емульсія, а можливо, і декоративна штукатурка . Цей етап робіт вважається найбільш відповідальним і займає досить тривалий час, необхідний для просушування наносяться шарів шпаклівки. Він включає в себе кілька пунктів.

По-перше, гіпсокартонні листи очищають від пилу. Для цього підійде промисловий або потужний побутовий пилосос. Однак, можна скористатися і злегка зволоженою ганчіркою або ганчіркою. В результаті, на поверхні не повинно залишитися твердих сторонніх часток різного походження.

По-друге, виробляють ґрунтовку всій поверхні спеціальним складом глибокого проникнення за допомогою широкої кисті або валика. Дана процедура покращує адгезію (зчеплення) наступних опоряджувальних шарів з гіпсокартоном. Тут потрібно особлива акуратність і уважність, так як надмірне змочування листів цілком може привести до подальшої їх деформації.

Похожие страницы