Фасадна облицювання будинку

Що таке «фасадна облицювання будинку» в двох словах? Це прикраса зовнішніх стін будинку, надання їм колірної і архітектурної виразності.

Абсолютно всі види матеріалів для оздоблення фасаду повинні володіти двома основними функціями - захисної і декоративної. Це означає, що фасад повинен мати не тільки привабливий зовнішній вигляд і тим самим привертати до себе увагу, але і створювати ефективний захист від вологи, морозу, сонця і різних забруднень основні стіни будинку.

Крім того, основними критеріями, які висувають більшість споживачів, є доступна ціна, екологічна безпека, простота в догляді і монтажі. Якщо вам вдасться підібрати саме такий варіант, який буде відповідати всім вищевказаним вимогам, можете вважати що вибір, зроблений вами, є абсолютно правильним.

Облицювання будівлі - це не тільки гарний зовнішній вигляд, а й виконання трьох функцій: теплоізоляція, гідроізоляція і шумоізоляція фасаду.

Якщо ви вирішили облицювати фасад будівлі, вам необхідно знати, що фасадний матеріал поділяють дві основні групи, що застосовуються в вентильованому фасаді і в невентильованому. Інакше невентильований фасад називають мокрим, хоча саме в цьому визначенні є деяка неточність.

  • Вентильований фасад - це той варіант, коли між несучою стіною і зовнішнім фасадним матеріалом залишається зазор, в ньому створюється постійний струм повітря від низу до верху по вентиляційному зазору, який допомагає стінам позбутися від вологи. Звідки береться волога на стінах зовні - читайте статті на нашому сайті в розділі «Утеплення» і «Теплотехніка».
  • Невентильований, або інакше кажучи, мокрий фасад - це кілька шарів будівельного матеріалу, а саме: ефективний стіновий утеплювач, армована штукатурна сітка, кілька шарів грунтовки і штукатурки, а також облицювальний матеріал або фарба.

Можна також сказати, декоративне облицювання фасадів будинку може бути виконана без утеплення, а тільки за допомогою нанесення або наклеювання фасадного матеріалу на несучі стіни. У теплому кліматі саме таким способом виконується облицювання фасадів будинків, коли немає необхідності прораховувати тепловтрати огороджувальних конструкцій і перешкоджати їм.

Похожие страницы