Рельєфна Штукатурка Своїми Руками

Облицювання каміна своїми руками - відмінна можливість урізноманітнити дизайн інтер'єру в заміському будинку. Це досить трудомісткий процес, але його результат дійсно варто витрачених сил і грошей. 

В даному випадку використовуються найрізноманітніші матеріали, від натурального каменю до ліпнини. Але найбільш популярними вважаються:
керамічна плитка;
кахлі.

Ознайомимося з ними більш детально.
Оздоблення керамічною плиткою
Найпростіший варіант обробки, з яким досить легко впоратися, але лише за наявності якісного матеріалу і грамотно складеної інструкції.

Етап 1. Вибір матеріалу
Для обробки камінів використовуються наступні матеріали:
керамограніт;
клінкер;
майоліка (пресована плитка, покрита глазур'ю);
теракота.

Всі зазначені варіанти відрізняються підвищеною теплопровідністю, здатністю витримувати високу температуру, механічною міцністю, довговічністю і ефектним зовнішнім виглядом.
На замітку! Особливу увагу слід приділити розміру плитки. Великі вироби легше укладати, але важко підганяти під кути, виступи, ніші і інші нерівності каменів.
Що стосується клею, то він обов'язково повинен бути термостійким і складатися з еластичних матеріалів, що нейтралізують термальні деформації, які неминуче виникають при охолодженні / прогріванні конструкції.

Етап 2. Обробка каміну
Крок 1. Спочатку поверхню очищається від бруду, шви заглиблюються приблизно на 1 см (так само, як перед нанесенням штукатурки на стіни ), при необхідності видаляється старе покриття.
Крок 2. Підганяється укладальна плитка. Облицювання можна проводити лише після того, як весь комплект буде обрізаний за розмірами.
Крок 3. Поверхня розмічається. Для цього буде потрібно будівельний рівень і схил, але по можливості краще використовувати лазери.
Крок 4. Укладається нижній ряд, при цьому починати слід з першої обрізає плитки. Клей наноситься відразу для декількох плиток і акуратно розподіляється зубчастим шпателем. Кожну плитку потрібно притиснути і, якщо буде потрібно, простукати гумовим молотком.
Крок 5. Після закінчення укладання поверхню перевіряється рівнем на предмет площині. Чим раніше це зробити, тим швидше будуть внесені необхідні корективи.

Похожие страницы