Водно-дисперсійна фарба для зовнішніх і внутрішніх робіт

Приступаючи до ремонтних робіт, більшість стикається з такою проблемою, як вибір фарби, яка б ідеально підходила всьому дизайнерським задумом, була довговічною, якісною та безпечною для здоров'я. Всім цим вимогам відповідає водно-дисперсійний лакофарбовий матеріал.

Водно-дисперсійна фарба є найбільш поширеною в будівельній галузі, вона здобула велику популярність завдяки своєму унікальному складу, який поєднує в собі екологічну чистоту, пожежостійкість і естетичний зовнішній вигляд.

Водно-дисперсійна фарба - призначення та основні компоненти

Водно-дисперсійна фарба - це лакофарбовий матеріал, який зроблений на основі зв'язуючих синтетичних полімерів, наприклад нафти або смоли. Фарба є екологічно чистим і негорючим продуктом завдяки тому, що в якості розчинника служить не органічний розчинник, а вода.

Саме слово «дисперсійна» означає механічну суспензію твердих інгредієнтів в рідкому, службовців для додання клейкості, в'язкості і густини будівельного матеріалу.

Після нанесення фарби на поверхню вода, яка була додана в барвистий матеріал, починає випаровуватися, після чого водно-дисперсійне покриття починає тверднути і набувати властивостей високої водостійкості і ефективної вогнезахисту.

Цей лакофарбовий матеріал виробляють у вигляді рідкої пасти, а вже перед фарбувальними роботами його розводять до необхідної консистенції.

Основні компоненти водно-дисперсійної фарби:

  • пігменти;
  • пленкообразователи;
  • наповнювачі;
  • Добавки спеціального призначення.

Пігменти - це речовини, завдяки яким фарба набуває необхідний відтінок.

Пленкообразователи - це речовини, що пов'язують, призначені для створення полімерної плівки, яка міцно пристає до основи і здатна утримувати всі інші інгредієнти. Довговічність і властивості покриття в першу чергу залежать від якості пленкообразователя.

Наповнювачі - це природні або синтетичні компоненти. У водно-дисперсійних фарбах в основному в якості наповнювача служить мармурова крихта, тальк і мед, призначені для поліпшення експлуатаційних і технологічних характеристик барвистого матеріалу.

Добавки спеціального призначення - це речовини, що додаються в склад фарби з метою досягнення характеристик таких як: прискорення змочування положки, полегшення процесу диспергування пігментів і багато інших. Наприклад, такі добавки як коалісценти сприяють зниженню температури плівкоутворення.

Похожие страницы