Демонтаж дверей: покрокова інструкція Кожен господар

Кожен господар, який улаштував капітальний ремонт в старій квартирі, стикається з проблемою демонтажу міжкімнатних або вхідних дверей. Здавалося б, що тут складного - зняти полотно з петель та «викорчувати» коробку. Але не все так просто. Як показує практика, якщо ви хочете отримати рівний і красивий дверний отвір, видаляти стару конструкцію треба правильно. Про те, як робити демонтаж дверей ми і поговоримо в цій статті.

Ламати - не будувати: особливості демонтажу

Багато недосвідчених будівельники-самоучки помилково вважають, що для видалення старих дверей досить лише отковирять косяки від стіни. Але на практиці все виявляється не так просто. Найчастіше при неправильному і агресивному демонтажі руйнується не тільки дверна конструкція, але і частина стіни. Особливо ця ситуація поширена в старих радянських будинках, де для будівництва міжкімнатних перегородок використовували неміцні гіпсолітові плити.

Якщо ви не хочете, щоб при демонтажі міжкімнатних дверей ви позбулися ще й частини стіни, до роботи необхідно підійти творчо. Перш за все визначитеся, чи потрібна вам старі двері або ви збираєтеся проводити її в останню путь - на звалище. У першому випадку демонтаж треба проводити акуратно, щоб не пошкодити комплектуючі, наприклад, якщо ви хочете переставити двері з квартири на дачу. Якщо ж коробка і всі її елементи вам не потрібні, існує більш швидкий і «нещадний» спосіб, про який ми розповімо трохи пізніше.

Але який би спосіб демонтажу старих дверей ви не вибрали, роботу потрібно проводити по можливості акуратно, щоб не пошкодити стіну. Інакше після зняття коробки вам доведеться витрачати час і гроші на шпаклювання і оштукатурювання.

Але спершу трохи теорії. Будь-яка подібна конструкція складається з двох вертикальних стійок, одній горизонтальній поперечини зверху і самого дверного полотна, іноді присутній ще і нижня горизонталь - поріжок. Найчастіше старі двері за своє довге життя встигли пережити 5, а то і 10 сеансів фарбування, ставши товщі на кілька міліметрів, а значить і важче.

Похожие страницы