Вибір Фарби для Стелі

Отже, стеля готова до фарбування. З олійною фарбою краще не зв'язуватися: при висиханні вона утворює суцільну паронепроникну плівку і порушує в перекритті баланс газообміну, сприяючи його руйнування. Оптимальний варіант для фарбування стель - водоемульсійна або вододисперсійних фарба.

Вибір фарб, представлених на російському ринку оздоблювальних матеріалів, надзвичайно широкий. Нескінченні ряди відер і банок різної форми і розмірів, забезпечені яскравими етикетками, радують погляд, але ускладнюють вибір. Значний розкид цін і незрозумілі рекомендації продавців ще більше ускладнюють ситуацію.

Водоемульсійні фарби під своїм справжнім ім'ям на сучасному будівельному ринку майже не існують. Зараз практично всі фарби, розчинником в яких є вода, називають вододісперсійними, хоча деякі з них такими не є. Чим відрізняється «водоемульсіонка» від «вододісперсіонкі»? Не вдаючись в подробиці складу фарби, можна коротко відповісти: стеля, пофарбований водоемульсійною фарбою мити не можна, фарба буде розчинятися і змиватися, а стелю, пофарбований вододисперсійною фарбою, можна мити, причому неодноразово.

Вододисперсійні фарби в свою чергу діляться на сімейство - «акрилова фарба з додаванням латексу» і «латексна на акрилатной основі». Нестримне буйство креативу маркетологів виробників фарби обернулося чехардою найменувань і способом відволікання покупця від реальних наслідків застосування їхнього продукту. Сьогодні, куди не глянь, в назвах присутні приставки «Супер», «Прима», «Профі» - «Супербілий», «Суперматовая». Мимоволі у покупця паморочиться голова і він бере не ту фарбу, яку йому потрібно, а ту, яку запропонує продавець.

Так як розібратися з класифікаціями фарб просто неможливо, то залишається порадити покупцеві читати анотацію на банках. Причому звертати увагу потрібно, головним чином, на її технічні характеристики: для яких робіт призначена фарба, витрата на один квадратний метр, вологостійкість, стираність та ін. Все це, частіше за все, написано дрібним шрифтом, але це саме та інформація, яка нам потрібна при покупці фарби - потрібно вміти читати, що там написано, а головне, що не написано або має обтічні формулювання.

Похожие страницы