Як зробити колеровку фарби своїми руками

Стаття Фото Відео

Зміст [сховати]

Яким би не був широким вибір кольорової гами фарб в магазині, часом і його може не вистачити. В такому випадку на допомогу прийде колеровка - змішування світлої фарби-основи і кольорового пігменту. Це дозволяє отримати найрізноманітніші кольори і відтінки.

види колеровки

Зараз є можливість виконувати комп'ютерну колеровку фарби. Необхідно лише вибрати потрібний відтінок, а обладнання для колеровки фарби саме точно розрахує всі пропорції для суміші.

Великим плюсом такого способу є можливість повторити результат при необхідності. При змішуванні фарби вручну отримати такий же колір навряд чи вдасться. Зате самостійна колеровка дає можливість оцінити, як фарба буде виглядати безпосередньо в приміщенні і при необхідності внести корективи.

Підбір відтінку

При виборі бажаного відтінку фарби слід враховувати цілу групу факторів. Фарба може виглядати дуже по-різному при перших пробних мазках і коли вся поверхня стін буде вже забарвлена.

Також на сприйняття кольору впливає освітлення. Занадто яскраве світло здатний візуально знебарвити яскраві кольори. У сутінках або в умовах недостатнього освітлення вони будуть виглядати більш тьмяним і похмурими. Теплий або холодний світло ламп може надати фарбі відповідно жовтизну або блакить.

Підбираючи потрібний колір по таблиці колеровки фарб важливо пам'ятати, що монітори навіть з хорошим дозволом і відображенням кольорів не зможуть на 100% точно передати реальний відтінок фарби.

При виборі кольору стін для житлового приміщення краще віддати перевагу більш м'яким і спокійним відтінкам. Кухню і передпокій можна забарвити в більш яскраві та насичені кольори.

Колеровка своїми руками

Якщо колеровка фарби робиться вручну, то краще проводити її в тому приміщенні, в якому вона і буде використовуватися. Це допоможе домогтися ідеально відповідного кольору саме в умовах освітленості даного приміщення.

Похожие страницы