​Як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками

Як зробити стелю з гіпсокартону

Сучасні стелі з гіпсокартону відрізняються від типових своїх «побратимів» низку незаперечних переваг і здатні буквально перетворити інтер'єр будь-якого приміщення. Такі стелі, перш за все, забезпечують отримання абсолютно рівною і гладкою поверхні, здатної приховати будь-які нерівності і дефекти існуючого (несучого) стелі. Крім того, за допомогою подібних стель дуже зручно приховувати різного виду комунікації і ховати електропроводку, які можуть бути прокладені безпосередньо за ними.

Далі, різноманіття дизайнерських рішень з оформлення гіпсокартонних стель дозволить будь-якому охочому вибрати конструкцію підвісної покриття по своєму смаку. Ці конструкції можуть бути однорівневими, багаторівневими, мати різні колірні оформлення і т.п. Крім того, з дизайном стель з гіпсокартону завжди можна поекспериментувати, якщо спробувати, наприклад, підбирати різні варіанти розміщення світильників на ньому.

Дуже важливо і те, що стеля з гіпсокартону можна споруджувати в будь-яких, без винятку, приміщеннях, а після обробки спеціальним водостійким складом вони можуть монтуватися навіть в приміщеннях підвищеної вологості (у ванній кімнаті, наприклад).

В даний час відомо кілька способів виготовлення підвісних стель і інших оздоблювальних конструкцій з гіпсокартону, найбільш поширеними з яких є дві - це технології «Кнауф» і «Гипрок».

У цій статті ми розглянемо як зробити стелю з гіпсокартону своїми руками, за технологією «Гипрок», але при бажанні ця методика завжди може бути використана і стосовно до інших технологій.

Для проведення описуваних в цій статті монтажних робіт обов'язково будуть потрібні наступні інструменти:

перфоратор - для пробивання отворів під кріплення;

молоток - для забивання дюбелів-цвяхів;

шуруповерт - для закріплення профілів на підвісах;

ножиці по металу - для вирізки профілів необхідної довжини.

З матеріалів будуть потрібні, перш за все, спеціальні підвіси, що кріпляться до основи, особливі металеві дюбель-цвяхи або анкер-клини, а також набір саморізів різних типорозмірів.

Ну і, звичайно ж, необхідно приготувати сам обшивочний матеріал, що представляє собою гіпсокартонні листи шириною 1250 мм (від фірми «Gyproc», наприклад).

Рекомендуємо купувати залізничні квитки за вигiдною цiною.

Перед початком робіт з оформлення стелі необхідно організувати розмітку всієї майбутньої конструкції, для проведення якої вам обов'язково потрібно довгомірний або лазерний рівень.

Розмітка і стартовий монтаж

В першу чергу вам необхідно за рівнем розмітити лінію початкового профілю для стелі, яка може відстояти (у залежності від обсягу приховуваних комунікацій і особливостей рельєфу поверхонь) від основної стелі на відстані 10 - 20 см.

Розмітка і стартовий монтаж

Мал. 1

1 початковий (стартовий профіль) 2 основний (несучий профіль) 3 поздовжній профіль

Потім слід нанести за допомогою олівця контур цієї лінії на стіні і закріпити по розмітці спеціальні напрямні стартового профілю (ПНП 27/28) по периметру всієї кімнати дюбелями з кроком 400 - 500 мм. Між стіною і початковим профілем можна прокласти спеціальну ущільнювальну стрічку з метою поліпшення звукоізоляції.

На наступному етапі робіт проводиться розмітка стелі під основні (несучі) напрямні. Для цього необхідно нанести на стелі ряд паралельних ліній, розташованих на відстанях трохи більше, ніж 1250 мм один від одного (в половину стандартного аркуша гіпсокартону). А потім по розмічених лініях за допомогою металевих анкерів з кроком 400 мм можна закріплювати спеціальні несучі підвіси.

Після цього необхідно приступити до монтажу основних несучих (напрямних) профілів, які рекомендується кріпити на стартовому каркасі з невеликим проміжком (з урахуванням можливих температурних розширень).

Перед монтажем стельових профілів (60/27) рекомендується «накидати» проект-схему майбутньої конструкції стелі. Це дозволить вам раціонально використовувати гіпсокартонний лист стандартних розмірів (найбільш поширеним є типорозмір 2500x1200мм). Подібне планування допоможе вам зменшити кількість невикористаних залишків матеріалу і дозволить отримати виграш близько 10-15% від вартості всього оздоблювального матеріалу, приготованого для монтажу.

До основних стельових підвісів несучі (напрямні) профілі кріпляться за допомогою саморізів по металу (по дві штуки з кожного кінця профілю), при цьому за рівнем обов'язково перевіряється їх горизонтальність.

Наступні операції з монтажу стелі з гіпсокартону передбачають проведення розмітки місць установки поздовжніх профілів. Рекомендований для застосування вид монтажу цих профілів - поперечне кріплення. Поздовжні профілі можна підготувати з тих же самих направляючих, нарізавши їх ножицями по металу на відрізки необхідної довжини.

Похожие страницы