10 Шпаклівка стін Шпаклівка стін - важливий етап, що передує

Шпаклівка стін - важливий етап, що передує фінішні оздоблювальні роботи, попередній забарвленні і обклеювання шпалерами. Довіряти шпатлювання слід тільки професіоналам.

Будь-які технології сучасних загальнобудівельних робіт зі зведення стін і перегородок не передбачають можливість створення ідеально рівних поверхонь. Бетонні, цегляні, з піноблоків, оштукатурені або навіть з обробкою з гіпсокартону та інші стіни технологічно не пристосовані для фінішних оздоблювальних робіт по фарбуванню і обклеювання шпалерами. Вони мають велику кількість нерівностей, мікротріщини, (поглиблення по швах гіпсокартону) та інші дефекти. При остаточній обробці всі видимі дефекти виявляються під фарбою або шпалерами. Єдиним способом усунути їх є шпаклівка.

Види робіт
Традиційно прийнято розрізняти два види шпаклівки: стартову і фінішну. Перша призначена для вирівнювання стін і усунення явних дефектів. Завдання стартовою - вирівняти площину (іноді служить також як зміцнювальний засіб) і підготувати до остаточного створення ідеально рівною і гладкою поверхні. Саме в такий стан вона наводиться фінішної шпаклівкою. До категорії фінішних відноситься і декоративна.

Матеріали
Вітчизняна і зарубіжна промисловість в величезному асортименті випускають сьогодні велика кількість найменувань сухих і готових до вживання шпатльовочних сумішей. В основі їх складу використовується гіпс, крейда, іноді глина (так звані «мокрі» шпаклівки), мінеральні речовини і спеціальні додаткові компоненти: пластифікатори і модифікатори.

Стартові і фінішні суміші мають різний склад, і підміна однієї групи матеріалу на інший є порушенням технології виконання робіт. Самостійної групою можна виділити універсальні суміші, однаково придатні для застосування в якості стартової і фінішної суміші.

За формою випуску цей матеріал розрізняють на сухі суміші і суміші, готові до застосування. Сухі випускаються зазвичай в мішках різної маси, а готові в закупорених пластикових відрах.

Існує ще одна група матеріалів - це декоративна шпаклівка. Як видно із самої назви, вона призначена для виконання остаточного декорування стін .

Похожие страницы