Декоративна Штукатурка Воронеж

Врятувати не можна зруйнувати: як у Воронежі обходяться з архітектурною спадщиною.

У зв'язку з війною, оголошеної губернатором Олексієм Гордєєвим архітектурному бандитизму в Воронежі, особливо актуальною є захист історико-культурної спадщини міста.

Як показує практика, бізнес усіма правдами і неправдами намагається його знищити, керуючись знаменитою формулою Карла Маркса, згідно з якою при 300% прибутку «немає такого злочину, на який він не ризикнув би піти, хоча б під страхом шибениці». Втім, у правила є винятки.

Христорождественский храм на додачу

У свої кращі часи (початок 19 століття) в приході церкви Різдва Христового, крім 66 десятин землі, були також кузня і кам'яна лавка. Сама вулиця носила через це назва Ковальської (зараз вулиця Димитрова). Пізніше біля церкви була побудована кам'яна школа. На земельній ділянці біля храму також було розташоване кладовище. За розповідями, там були поховані протоієрей з Острогожська Андрій Федоров і старець Авраамій, який прийняв хрещення турків, відомий своїм подвижницьким життям. Тільки уламки могильних плит нагадують сьогодні про це. Спроби повернути Христорождественский храм на додачу в лоно Російської Православної Церкви робилися протягом ряду років. В кінці листопада 2015 року будівельна фірма «Вибір» депутата облдуми Олександра Цибань і його партнерів приступила до знесення храму .. Тоді грудьми на його захист став благочинний протоієрей Григорій Самойлов (настоятель Казанського храму). Небайдужі воронежці написали петиції губернатору і президенту. Деякі православні прийняли рішення чергувати біля стін колишньої церкви. 20 листопада 2015 року журналісти «Блокнот Воронеж» застали сакраментальне момент, коли учасники народних зборів-екскурсії під керівництвом Ольги Рудево виявили на стіні колишнього храму фрагменти старовинної ікони. Негайно було вирішено, що це «добрий знак». Тоді ж компетентні джерела повідомили, що глава будівельної компанії, яка знищувала храм, поступився перед обороною воронежцев.

Похожие страницы