Вибір фарби для стель і стін

Існує велика різноманітність фарб для стель і стін, призначених спеціально для фарбування поверхонь всередині приміщень. Які види лакофарбових матеріалів представлені на ринку і чим вони відрізняються один від одного?

Класифікація фарб для стель і стін

Пофарбовані поверхні всередині приміщення не повинні мати неприємний запах і виділяти шкідливі сполуки, покриття повинне бути надійним і естетичним. Таким вимогам відповідають:

  • Водоемульсійна фарба для стелі. Даний лакофарбовий матеріал створює матову поверхню, тому білу стелю виглядає побіленими. Нерідко використовують водоемульсійну фарбу для стін.
  • Акрилова. Цей матеріал має підвищену стійкість до стирання, відрізняється великою кількістю колірних відтінків. Зазвичай вибирають акрилову фарбу для стін приміщень з високою прохідністю.
  • Латексна. Це ідеальний вибір фарби для ванної кімнати, так як вона відштовхує воду. Називають цю фарбу для стін миється, так як при необхідності пофарбована поверхня можна легко помити. При цьому декоративна фарба зберігає свій первісний вигляд.

Розрізняють також силікатні і силіконові матеріали, які відрізняються високою якістю, але невеликий палітрою кольорів.

вибір фарби

Вибір фарби для стелі або стіни залежить від стану робочої поверхні і ваших уподобань щодо її майбутнього зовнішнього вигляду. Декоративні фарби відрізняються високими естетичними властивостями. За допомогою фактурної фарби на поверхні утворюються красиві візерунки - виходить фактурна поверхня.

Якщо на робочій поверхні є тріщини, то краще за все купити фарбу для стін на основі силікону, яка вдало приховує подібні недоліки. Ціна фарби для стін на силіконовій основі різко відрізняється від інших, однак при її використанні відпадає необхідність в попередньому шпаклюванні тріщин на робочій поверхні.

Похожие страницы